KONSEY RAPORLARI
 
 

Çocuklar başkanlarını seçti...

ÇOCUKLAR YARIŞTI
Canik'te çocukların fikir ve düşüncelerini özgürce ifade edebilecekleri bir platformun ilk adımı olan Çocuk Meclisi, yapılan seçimle başkan ve yazmanlarını seçti. Canik Kültür Merkezi'nde gerçekleşen toplantıda seçim öncesi, ilçedeki ilköğretim okullarından seçilen ikisi kız ve ikisi erkek dört aday, 2011–2012 ders yılı için planladıkları projeleri anlatarak oy istedi. Daha sonra oy pusulasına isimler yazılarak yapılan seçimle eş başkanlar ve yazmanlar seçildi. Yapılan seçimler sonrasında Kocatepe İlköğretim Okulu'ndan Gülşah Duran ve Hasköy Cumhuriyet İlköğretim Okulu'ndan Samet Koca Eş Başkanlığa, iki öğrenci de yazmanlığa seçildi.

HEDEF HALK KÜTÜPHANESİ
Seçimler sonrası, çocukların ilk isteği Canik ilçesinde yararlanabilecekleri bir halk kütüphanesi yapımı için ziyaretler yapıp, kampanya başlatma kararı almak oldu. Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan Çocuk Meclisi'nin aldığı karar sonrasında 'Halk Kütüphanesi' girişimlerine başladıklarını ifade etti.

KILINÇASLAN BİLGİLENDİRDİ
Seçimin ardından Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçaslan'ın koordinatörlüğünde gerçekleşen toplantıya, Samsun Barosu'ndan Çocuk Hakları Bölge temsilcisi Av. Hülya Cömertoğlu ve Rehberlik Uzmanı Emre Arman da katıldı. Toplantıda, minik meclis üyeleri çocuk hakları konusunda bilinçlendirildi. Çocuk meclisi hakkında toplantıya katılan çocuklara ve konuklara bilgiler veren Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçaslan yaptığı konuşmasında, çocukların fikir ve düşüncelerini özgürce ifade edebilecekleri bir platform oluşturduklarını ve Canik'in büyümesinde çocukların fikirlerine önem verdiklerini ifade etti.