KONSEY RAPORLARI
 
 

Canik'te Romanların sertifika sevinci

25 Kursiyer sertifikalandı
Canik Belediyesi, Tekkeköy Kaymakamlığı, Türkiye İş Bulma Kurumu Samsun İl Müdürlüğü, Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Tekkeköy Halk Eğitim Müdürlüğü, Nedime Serap Ulusoy Anadolu Meslek Lisesi, Samsun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma İl Müdürlüğü ve Roman Kültürü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ortaklığı ile düzenlenen "Kaynakçılık mesleğinde iş gücü ve yetiştirme programını" başarı ile tamamlayan 25 kursiyere sertifikaları verildi. Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle sertifika sevinci yaşayan kursiyerler, 800 saat süren bir eğitimin ardından altın anahtarlarını ellerine aldılar.


Törene Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İşkur Samsun İl Müdürü Tahsin Bayar, Canik Halk Eğitim Müdürü Şerif Güleroğlu, Roman Kültürü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Mümin Ergüler, Okul Müdürleri ve kursiyerler katıldı.


Genç, Romanların iş gücüne entegrasyonunu sağlıyoruz
Düzenledikleri istihdam garantili kurslarla Romanların çalışma hayatında en iyi şekilde yer almalarını sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Roman vatandaşlarımızın iş gücü piyasasına daha fazla entegre olabilmeleri için düzenlenen bu tür kurslara katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi. Projeyle, Romanların sosyal hayattaki varlığının da güçleneceğini dile getiren Başkan Genç, "Bu tür kurslar sayesinde düzenli gelir getiren işlerde çalışamayan roman kardeşlerimizin meslek sahibi olmaları sosyal hayata önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, bu tür projelerin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Toplumumuzdaki renkliliği artık iş hayatında da göreceğiz" diye konuştu.