KONSEY RAPORLARI
 
 

Canik Kent Konseyi'nden

Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi, yaptığı başarılı çalışmalarla somut adımlar atmaya devam ediyor. Kadınların sorunlarını mercek altına alan meclis, eğitim anneleri adını verdikleri yeni bir projeyle kadınlara yönelik yeni iş ve aş kapısı oluşturmaya hazırlanıyor.

Kadın Meclis'i durmak bilmiyor
Her alanda gelişimi ve değişimi kendine rehber edinmiş Canik Belediyesi'nin, Kent Konseyi kapsamında oluşturduğu Kadın Meclisi yaptığı başarılı çalışmalarla İlçede çok kısa bir zamanda farkındalık oluşturdu. Her geçen gün kadınlara yönelik yeni bir proje üreten Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi, 'Eğitim anneleri' adını verdikleri yeni bir projeyle kadınlara yönelik yeni iş ve aş kapısı oluşturmaya hazırlanıyor. Ev kadılarını üretime ve aile bütçelerine katkı sağlamaya teşvik edecek projeyle, belirli bir eğitimden geçirilerek istihdam edilecek kadınlar, aynı zamanda üniversite eğitimi alan çocuklarına maddi destekte bulunacaklar.

Lisans eğitimi alan çocuk sahibi annelere iş ve aş imkanı
Önceki gün yapılan toplantıda proje hakkında bilgi veren Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçaslan, "Eğitim anneleri projesi", lisans eğitimi gören çocuk sahibi annelerin öncelikle çocuklarının eğitim masraflarını karşılayabilmeleri ve aile bütçelerine bir nebze olsun katkıda bulunabilecekleri bir proje. Bu projeyle belirli alanlarda yeteneği olan ve bu yeteneğini kısa bir eğitimle geliştirecek kadınlar, belirli iş kollarında istihdam edilerek iş başı yaptırılacak. Bu projeyi zamanla geliştirerek daha geniş alanlara yayacağız" dedi.

Kıyıcı'ya süpriz doğmu günü
Bir ekip ruhu ile hareket eden Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Yeşim Kıyıcı'ya süpriz doğum günü partisi hazırladı. Kıyıcı'nın doğum gününü kutlayan meclis, her alanda olduğu gibi ekip olarak çalıştıklarını gösterdi.