KONSEY RAPORLARI
 
 

Hamlet Hamit
Arslanköy Kadınlar Tiyatro grubu tarafından 23 Aralık 2011 saat: 13:30' da Hamlet Hamit adlı oyun sergilenecektir.
Gençlik Konseyi'nden anlamlı ziyaret
Canik Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ederek yaşlılarla birlikte 'Kitap Okuma Etkinliği' düzenledi.
Gençlik Meclisi başkanını seçti
Canik Kent Konseyi Liseli Gençlik Meclisi'nde seçim heyecanı yaşandı. Meclis üyeleri başkanlarını seçti
Çocuklar başkanlarını seçti...
Canik Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyeleri, başkan ve saymanlarını seçti. Hizmet etmek için oldukça heyecanlı olan çocukların ilk hedefi, ilçeye bir halk kütüphanesi kazandırmak
İmar, Çevre, Sağlık, Trafik Çalışma Grubu Trafik Meclisi Toplantısı
24.10.11 tarihinde İmar, Çevre, Sağlık, Trafik Çalışma Grubu Trafik Meclisi toplantısı yapıldı. Trafik konseyi Şehit Mesut Birinci caddesi çevre yolu kavşağındaki (şehir içi bulvarı gibi çalışan) kronikleşmiş trafik probleminin çözümü için 1.dereceden yetkili makamlar ( trafik şb. mobese görüntüleme vs... ) toplantıya gelmedikleri için bir heyet oluşturularak o birimlerin makamına ziyaretleri kararı alınmıştır.
Canik'te Romanların sertifika sevinci
Romanların mesleki yönden kendilerini geliştirmeleri ve nitelikli iş gücüne katkı sağlamaları amacıyla düzenlenen "Kaynakçılık mesleğinde iş gücü ve yetiştirme programını" başarı ile tamamlayan 25 kursiyer sertifika sevinci yaşadı.
Sende Yardım Elini Uzat..
Van ve Erçiş'te meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından depremde mağdur olan vatandaşlar için yardım kampanyası başlatan Canik Belediyesi ve Canik Kent Konseyi yapılacak yardımları CKM de toplamaya devam ediyorlar.
Canik Belediyesi'den Van'a şevkat eli
Canik Belediyesi, deprem felaketi nedeniyle zor günler yaşayan Van'a yardım için kampanya başlattı. Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Kemeröz,"Van ve Erçiş'te meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından depremde mağdur olan vatandaşlar için yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.
Canik Kent Konseyi'nden
Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi, yaptığı başarılı çalışmalarla somut adımlar atmaya devam ediyor. Kadınların sorunlarını mercek altına alan meclis, eğitim anneleri adını verdikleri yeni bir projeyle kadınlara yönelik yeni iş ve aş kapısı oluşturmaya hazırlanıyor.
Doğu çevre yolu mutlak suretle yapılmalı
Canik Kent Konseyi Çevre, Sağlık, Trafik ve İmar Çalışma Grubu, Canik'te yapılması planlanan bin 800 metre uzunluğundaki Viyadük Projesi'nin iptali için çalışmalarını tüm hızıyla yürütüyor. Viyadük'ün gereksiz olduğunu ispat edecek alternatif çözümler üreten çalışma grubu, doğu çevre yolunun biran önce hayata geçirilmesi gerektiğini savundu.
     

Sayfa Sayısı :