KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Canik Öğretmen Akademisi

 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Canik Öğretmen Akademisi birlikte yürüttükleri  çalışmayı 24-25.05.2017 tarihlerinde 19 Mayıs Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdi. Öğretmenlerin mesleki yeterliklerini geliştirmek amacıyla öğretim uygulamalarının pratik örneklerle denendiği çalışmaya ilçemiz Türkçe ve Matematik öğretmenleri katıldı. Daha çok kısa süreli ve uygulamalı çalışmaların yürütüldüğü akademide, her türlü branştan öğretmenin sınıfında kullanabileceği yöntem ve teknikler üzerinde çalışmalar yürütülüyor.

ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ ANLATILIYOR
Öğretmenlerin derslerinde uygulayabileceği ısınma oyunları ile başlayan toplam 4 saatlik çalışmada, daha sonra öğretmenlik mesleği ve dünyadaki farklı mesleki gelişim uygulamaları ile iki ayrı öğretim yönteminin uygulaması gerçekleştirildi. Eğitimin sonunda katılımcı öğretmenlere Canik Öğretmen Akademisi Koordinatörü Doç. Dr. Bayram Özer tarafından katılım belgesi verildi.
BÜTÜN ÖĞRETMENLERİ KAPSIYOR
Samsun´da görev yapan bütün öğretmenlerin faydalanabileceği Öğretmen Akademisi hakkında bilgi veren Doç. Dr. Bayram Özer,“Canik Öğretmen Akademisi öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişim alanlarında ihtiyaç duydukları her konu ve alanda onlara destek olmayı amaçlamaktadır. Bunun için de öğretmenlerden gelen talebe göre ya da kendi planladığı konularda çalışmalar yürütmektedir” dedi.