KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Gençlerden anlamlı proje

 Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, anlamlı bir projeyle Roman öğrencilere üniversiteyi sevdiriyor. Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde öğrenim gören 5 üniversiteli genç, proje kapsamında Yavuzselim Mahallesi'nde 5 ilkokul öğrencisi ile buluştu. Roman öğrencilere üniversiteyi sevdirmeyi amaçlayan gençler, ilkokul öğrencilerine drama eğitimi, resim yapma eğitimi verirken, hikaye yazma tekniklerini öğretiyor. 

FARKLI YETENEKLER KEŞFEDİLİYOR

Üniversiteli abileriyle hoş vakitler geçiren Roman öğrencilerin çalışmaları beğeni toplarken, gençler minik öğrenciler arasında farklı yetenekleri keşfetmeyi de amaçlıyor. Mart ayında başlayan proje tamamlandığında Roman öğrencilerin çalışmalarının kitap haline getirileceği bildirildi. Üniversiteli öğrenciler, ilk etapta pilot bölge seçilen Yavuzselim Mahallesi'nde uygulanan projeyi geliştirip, daha geniş çaplı hayata geçirmeyi de planlıyor. 

TOPLANTI YAPTILAR

Yeni fikirler üretmeyi amaçlayan Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, Meclis Başkanı Rıfat Karabaş'ın başkanlığında toplantı yaptı. Başkan Yardımcısı Aybüke Balıkay ile birlikte meclis üyelerinin yer aldığı toplantıda, öncelikli olarak Canikli gençlerin fikirlerini ve isteklerini dinleme kararı alındı. Gençlik Meclisi Başkanı Rıfat Karabaş, amaçlarının çocuklara üniversiteyi sevdirmek, çocuk ve gençlere daha yaşanılabilir bir yaşam sunmak olduğunu söyledi.