KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Canik’te istihdam kursu

 Canik Kent Konseyi tarafından, Samsun İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, İl ve Canik İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri, Canik Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Sürü Yönetim Elemanı Kursu düzenlendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde Samsun İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinin talebi doğrultusunda Canik Kent Konseyi tarafından Canik Kültür Merkezi’nde düzenlenen Sürü Yönetim Elemanı Kursu tamamlandı.

120 SAAT EĞİTİM ALDILAR

Toplam 15 gün ve 120 saat süren kursta 17 üretici, küçükbaş sürü yönetimi, bakım besleme, damızlık seçimi, ırk özellikleri, hastalıklar, yemler ve mera kullanımı, yetiştiricilik ve ağıl planlama konularında eğitim aldı. Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan, konsey olarak sosyal ve kültürel etkinliklerin yanısıra istihdama yönelik kurslar da düzenlediklerini belirterek,  Sürü Yönetimi Elemanı Kursu ile kursiyerlerin mesleki niteliklerinin artırılması ve istihdamın artırılması hedeflenmiştir” dedi.