KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

İzleme Heyeti Asarcık Kaymakamlığı Ziyareti  
Samsun Yerel Eşitlik Eylem Planı kapsamında oluşturulan İzleme Heyeti ziyaretini Samsun Asarcık Kaymakamlığına gerçekleştirdi.
İzleme Heyeti 19 Mayıs Kaymakamlığına Ziyarette Bulundu  
Samsun Yerel Eşitlik Eylem Planı kapsamında oluşturulan İzleme Heyeti ziyaretini Samsun 19 Mayıs Kaymakamlığına gerçekleştirdi.
Dr. Aygül GÜZEL Astım Konusunda Bilgilendirme Yaptı  
Canik Belediyesi 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi'nde düzenlenen seminerde Yrd. Doç. Dr. Aygül GÜZEL, Astım konusunda Canikli hanımları bilgilendirdi.
Canik’te yaz eğitimi toplantısı  
Canik Kent Konseyi Eğitim Çalışma Gurubu’nun Haziran ayı toplantısında; yaz okulları, yaz kurslarının yaygınlaştırılması ve Canik’te okul çevrelerinde suça eğimli gençlerin öğrencilere olumsuz yönde etkileri ve bu konuda yapılabilecek çalışmalar masaya yatırıldı.
Yılsonu mezuniyetleri abartılı olmamalı  
Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Münevver Uğurlu, özellikle ilk, orta ve lise öğrencilerinin yılsonu mezuniyet kutlamalarını abartılı şekilde yapmamaları gerektiği uyarısında bulundu.
Canik’te engellilere özel etkinlik  
Canik Kent Konseyi, örnek bir etkinliğe imza atarak engellileri piknikte buluşturdu. Mangal keyfi yaşayan engelliler, çalan müzikler eşliğinde de bol bol eğlendi.
Canik kent Konseyi’nden erişilebilirlik teşekkürü  
Canik Kent Konseyi Engelli Meclisi, engellilerin ulaşılabilirliği konusunda örnek model oluşturan bir kurum olan Samsun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünü ziyaret ederek, kurum müdürü Kadir Güven’e teşekkür etti
Gençlere spor bilgisi  
Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Maarif Grubu, gençleri spora yönlendirmek amacıyla Avrupa Birliği destekli bir Erasmus Projesi başlattı. Projenin 8 ay sürmesi öngörülüyor
Canik’te eğitimin sorunları masaya yatırıldı  
Canik Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu’nun Nisan ayı toplantısında, ilçedeki eğitim sorunları masaya yatırıldı. Toplantıda okul türlerinin artırılması gerektiğine vurgu yapılırken, başka ilçelere gitmek zorunda kalan başarılı ve yetenekli öğrenciler için Sosyal Bilimler ve Fen Lisesi’ne ihtiyaç duyulduğu belirtildi.
Pazar yeri sorunları anketle belirlenecek  
Canik Kent Konseyi Sağlık, Çevre Sağlığı ve Gıda Kontrolü Çalışma Grubu, pazar yerlerinde yaşanan sorunları en aza indirmek için anket çalışması yapacak.
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23