KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Canik Kent Konseyi’nden eğitim toplantısı  
Canik Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu tarafından düzenlenen toplantıda, eğitimin sorunları masaya yatırıldı.
Dede ve ninelere torun eğitimi  
Canik Kent Konseyi ile Sema-Cengiz Büberci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğiyle düzenlenen "Çınarların Gölgesi'nde projesi kapsamında dede ve ninelere çocuk bakımı eğitimi verilecek. Amaç, dede, nine ve torunlar arasında sağlıklı iletişim kurulmasını sağlamak.
En aktif konsey  
Canik Kent Konseyi, özellikle dezavantajlı insanlar olmak üzere 7'den 77'ye toplumun tüm kesimlerine yaptığı çalışmalarla farkındalık oluşturuyor. Türkiye'nin en aktif kent konseylerinden biri olan Canik Kent Konseyi, şehirsel çözümlere de imza atıyor.
Canik'te kapıcılara çevre toplantısı  
Daha önce Canik'te apartman görevlilerine yönelik mesleki ve psikolojik eğitimler düzenleyen Canik Kent Konseyi, şimdi de düzenlediği toplantıda kapıcılara çevre bilgilendirmesi yaptı.
Canik’te kapıcılar haklarını öğrendi  
Canik Kent Konseyi tarafından düzenlenen eğitim toplantısında, apartman görevlilerine İş Kanunu ve Kat Mülkiyeti Kanunundan kaynaklanan hak ve sorumlulukları anlatıldı.
Apartman görevlilerine temizlik ürünleri eğitimi  
Canik Kent Konseyi apartman görevlileri için bu kez Temizlik Ürünleri Eğitimi düzenledi. Kuzey Yıldızı konutlarında görev yapan apartman görevlileri, temizlik maddelerinin kullanımı hakkında bilgilendi.
Romenlere ev hizmetleri eğitimi  
Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Canik Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ev hizmetlerinde çalışan Romen vatandaşlara yönelik düzenlenen Bilgilendirme Semineri’nde, çalışanlar sigorta konusunda bilgilendirildi.
“Küçük ve Büyük Baş Hayvan Kesim Elemanı Yetiştirme Kursu“ Kursiyerleri sertifikalarını aldı.  
Canik Kent Konseyi , İş- Kur ve Canik Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Romenlere yönelik “Küçük ve Büyük Baş Hayvan Kesim Elemanı Yetiştirme Kursu“ Kursiyerleri sertifikalarını aldı.
ÇOK-GEN'den anlamlı etkinlik  
Canik Kent Konseyi tarafından kurulan Çocuk, Kadın, Gençlik ve Engelli Derneği (ÇOK-GEN), Dünya Kitap Okuma ve Yazma Günü'nde "Kitabınızı Alın Gelin" etkinliği düzenledi. Etkinlikte hem kitaplar okundu, hem de kırsal kesimlerdeki çocuklar için kitap bağışlandı
Hedefimiz, insanı yücelten bir şehir  
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, şehrin estetiğinin mimarisi, insanın estetiğinin ise ahlakı olduğunu belirterek, ikisinin ortak noktada buluştuğu, insanı yücelten, herkes için bir şehir hedeflediklerini söyledi.
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24