KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Torunlar ‘Çınarların Gölgesinde’ büyüyecek  
Canik Kent Konseyi ile Kadın, Gençlik ve Engelli Derneği (ÇOKGEN), İlkadım Halk Eğitim Merkezi, Sema Cengiz Büberci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğiyle düzenlenen "Çınarların Gölgesi'nde projesi kapsamında dede ve ninelere çocuk bakımı eğitimi verilecek. Eğitime katılmak isteyen dede ve nineler 9 Şubat 2016 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.
Aileler çocuklara rol model olmalı  
Canik Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu Eş Başkanı ve Canik Belediyesi Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü Müdürü Ahmet Emrah Gökçe, öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için ailelerin rol model olması gerektiğini söyledi.
Gençlerden örnek çalışma  
Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyesi iki genç, tüm dünyada uygulanan örnek bir projeyi Samsun'da gerçekleştir. Proje kapsamında 130 öğrenci kodlama eğitimi alarak sertifika sahibi oldu.
Yılanlıdere Yeşil Vadi olsun  
Canik Kent Konseyi Doğal Afet ve Kriz Yönetimi Çalışma Grubu Başkanı Hasan Çobancı, Yılanlıdere'nin yapılacak çevre düzenlemeleriyle Yeşil Vadi'ye dönüştürülmesini istedi.
Kadın Meclisi’nden kadına şiddete hayır çağrısı  
Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından, 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle yapılan açıklamada, kadına şiddete hayır çağrısı yapıldı.
Canik Kent Konseyi’nden eğitim toplantısı  
Canik Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu tarafından düzenlenen toplantıda, eğitimin sorunları masaya yatırıldı.
Dede ve ninelere torun eğitimi  
Canik Kent Konseyi ile Sema-Cengiz Büberci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğiyle düzenlenen "Çınarların Gölgesi'nde projesi kapsamında dede ve ninelere çocuk bakımı eğitimi verilecek. Amaç, dede, nine ve torunlar arasında sağlıklı iletişim kurulmasını sağlamak.
En aktif konsey  
Canik Kent Konseyi, özellikle dezavantajlı insanlar olmak üzere 7'den 77'ye toplumun tüm kesimlerine yaptığı çalışmalarla farkındalık oluşturuyor. Türkiye'nin en aktif kent konseylerinden biri olan Canik Kent Konseyi, şehirsel çözümlere de imza atıyor.
Canik'te kapıcılara çevre toplantısı  
Daha önce Canik'te apartman görevlilerine yönelik mesleki ve psikolojik eğitimler düzenleyen Canik Kent Konseyi, şimdi de düzenlediği toplantıda kapıcılara çevre bilgilendirmesi yaptı.
Canik’te kapıcılar haklarını öğrendi  
Canik Kent Konseyi tarafından düzenlenen eğitim toplantısında, apartman görevlilerine İş Kanunu ve Kat Mülkiyeti Kanunundan kaynaklanan hak ve sorumlulukları anlatıldı.
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23