KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Canik'te Medya Okuryazarlığı anlatıldı  
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi Dekanlığı ile Canik Kent Konseyi işbirliği ve Canik Belediyesi'nin katkıları ile düzenlenen Medya Okuryazarlığı semineri sona erdi. İletişim uzmanları, medya organlarının nasıl doğru kullanılması gerektiğini anlattı.
Samsun dönüşümü sağlamalıdır  
Canik Kent Konseyi ile OMÜ İletişim Fakültesi'nin düzenlediği Medya Okuryazarlığı Semineri'ne katılan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Yeni bin yılın başında dünyadaki her alandaki gelişmeleri iyi ve doğru okumalıyız. Büyük dönüşümün yaşandığı dünyada şehir olarak mutlaka dönüşümü sağlamamız gerekiyor" dedi.
Canik Gençlik Meclisi toplandı  
Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, çalışmaları değerlendirmek üzere toplandı. Toplantıda, gençlerin ihtiyaçlarına uygun projelerin hayata geçirilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.
Engelliler Meclisi'ne gençlerden sürpriz  
Canik Kent Konseyi Engelliler Meclisi'nin yaptığı toplantıya sürpriz katılım sağlayan Gençlik Meclisi üyeleri, katılım sağladıkları toplantıda, engellilerin sorunlarını ve taleplerini dinledi.
Apartman görevlilerine afet eğitimi  
Canik Kent Konseyi, Canik Kuzey Yıldızı TOKİ konutlarında görevli apartman yöneticilerine ve görevlilerine yönelik afet eğitimi düzenledi
Canik'ten Öğretmen Akademisi  
Canik Belediyesi, Disiplinlerarası Eğitim ve Araştırma Derneği ile Canik Kent Konseyi arasında eğitim kalitesini artırmak amacıyla "Öğretmen Akademisi Projesi" işbirliği protokolü imzalandı. Başkan Genç, "Amacımız, Yeni Türkiye'nin inşasında geleceğimiz olan gençlerimizi yetiştirecek olan öğretmenlerimizin bilgi ve donanımını artırmak" dedi.
Şoförler çocuklara örnek olmalıdır  
Canik Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu’nun toplantısında, ulaşım alanında önemli bir mesleği icra eden şoförlerin, çocuklara örnek olması gerektiği belirtildi.
Canik'te tiyatro keyfi  
Canik Kuzey Yıldızı sakinleri, Canik Kent Konseyi'nin düzenlediği etkinlikte tiyatro keyfi yaşadı. Etkinliğe katılan Başkan Osman Genç, kültür ve sanatta da marka olan bir şehir için çalıştıklarını söyledi
Torunlar ‘Çınarların Gölgesinde’ büyüyecek  
Canik Kent Konseyi ile Kadın, Gençlik ve Engelli Derneği (ÇOKGEN), İlkadım Halk Eğitim Merkezi, Sema Cengiz Büberci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğiyle düzenlenen "Çınarların Gölgesi'nde projesi kapsamında dede ve ninelere çocuk bakımı eğitimi verilecek. Eğitime katılmak isteyen dede ve nineler 9 Şubat 2016 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.
Aileler çocuklara rol model olmalı  
Canik Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu Eş Başkanı ve Canik Belediyesi Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü Müdürü Ahmet Emrah Gökçe, öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için ailelerin rol model olması gerektiğini söyledi.
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23