KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Çocuk Meclisi'nde başkanlık yarışı  
Canik'te Kent Konseyi kapsamında oluşturulan Çocuk Meclisi'nde sandık heyecanı yaşandı. Önceki gün Canik Kültür Merkezi'nde toplanan Çocuk Meclisi'nde, başkan ve başkan yardımcıları yapılan seçimle belli oldu.
Başkan Genç'ten bayanlara proje üretin çağrısı  
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kent Konseyi Kadın Meclisi toplantısında kadınlara proje üretin çağrısında bulundu. Genç,"Toplumdaki gelişimin ve değişimin öncüsü kadınlardır. Kadına verilen değer, toplumun gelişmişliği ile eşdeğerdir. Samsun'u lider şehir statüsüne kavuşturmak için kadınlarımızın fikirlerine ve projelerine ihtiyacımız var" dedi.
Viyadük projesine Canik'ten tepki  
Canik'te yapılması planlanan ve halkın karşı çıktığı bin 800 metre uzunluğundaki 'Viyadük Projesi' Canik Kent Konseyi Çevre, Sağlık, Trafik ve İmar Çalışma Grubun'da masaya yatırıldı. Çalışma grubu viyadük sorununun çözümü yönünde bir dizi eylem planı hazırlama kararı aldı.
Canik Kent Konseyi Hayata Geçti  
Samsun'un Canik ilçesinde oluşturulan “Canik Kent Konseyi” ilk toplantısını yaptı.
Canik'te Çocuk Meclisi  
Canik Belediyesi, Kent Konseyi kapsamında çocukların fikir ve düşüncelerini özgürce ifade edebilecekleri "Çocuk Meclisi" çalışmaları için düğmeye bastı. Canik Kültür Merkezi'nde organize edilen toplantıda biraraya gelen çocuklar, ilçenin geleceği ve gençlerin üzerine düşen görevler hakkında fikirlerini dile getirdi.
Canik'e kadın eli değecek  
Canik Belediyesi, Kent Konseyi kapsamında bayanların sorunlarını dile getirebilecekleri, yaşanabilir bir kent için ortak karar alabilecekleri ilk Kadın Meclisi toplantısını Canik Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.
Canik'te "Engelli Çalıştayı"  
Canik Belediyesi, Kent Konseyi kapsamında oluşturulan Engelliler Çalıştayı'nı Canik Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. Çalıştay'da engelli sorunları ve çözümleri masaya yatırıldı.
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23