KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Canik'te Romanların sertifika sevinci  
Romanların mesleki yönden kendilerini geliştirmeleri ve nitelikli iş gücüne katkı sağlamaları amacıyla düzenlenen "Kaynakçılık mesleğinde iş gücü ve yetiştirme programını" başarı ile tamamlayan 25 kursiyer sertifika sevinci yaşadı.
Sende Yardım Elini Uzat..  
Van ve Erçiş'te meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından depremde mağdur olan vatandaşlar için yardım kampanyası başlatan Canik Belediyesi ve Canik Kent Konseyi yapılacak yardımları CKM de toplamaya devam ediyorlar.
Canik Belediyesi'den Van'a şevkat eli  
Canik Belediyesi, deprem felaketi nedeniyle zor günler yaşayan Van'a yardım için kampanya başlattı. Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Kemeröz,"Van ve Erçiş'te meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından depremde mağdur olan vatandaşlar için yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.
Canik Kent Konseyi'nden  
Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi, yaptığı başarılı çalışmalarla somut adımlar atmaya devam ediyor. Kadınların sorunlarını mercek altına alan meclis, eğitim anneleri adını verdikleri yeni bir projeyle kadınlara yönelik yeni iş ve aş kapısı oluşturmaya hazırlanıyor.
Doğu çevre yolu mutlak suretle yapılmalı  
Canik Kent Konseyi Çevre, Sağlık, Trafik ve İmar Çalışma Grubu, Canik'te yapılması planlanan bin 800 metre uzunluğundaki Viyadük Projesi'nin iptali için çalışmalarını tüm hızıyla yürütüyor. Viyadük'ün gereksiz olduğunu ispat edecek alternatif çözümler üreten çalışma grubu, doğu çevre yolunun biran önce hayata geçirilmesi gerektiğini savundu.
Çocuk Meclisi'nde başkanlık yarışı  
Canik'te Kent Konseyi kapsamında oluşturulan Çocuk Meclisi'nde sandık heyecanı yaşandı. Önceki gün Canik Kültür Merkezi'nde toplanan Çocuk Meclisi'nde, başkan ve başkan yardımcıları yapılan seçimle belli oldu.
Başkan Genç'ten bayanlara proje üretin çağrısı  
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kent Konseyi Kadın Meclisi toplantısında kadınlara proje üretin çağrısında bulundu. Genç,"Toplumdaki gelişimin ve değişimin öncüsü kadınlardır. Kadına verilen değer, toplumun gelişmişliği ile eşdeğerdir. Samsun'u lider şehir statüsüne kavuşturmak için kadınlarımızın fikirlerine ve projelerine ihtiyacımız var" dedi.
Viyadük projesine Canik'ten tepki  
Canik'te yapılması planlanan ve halkın karşı çıktığı bin 800 metre uzunluğundaki 'Viyadük Projesi' Canik Kent Konseyi Çevre, Sağlık, Trafik ve İmar Çalışma Grubun'da masaya yatırıldı. Çalışma grubu viyadük sorununun çözümü yönünde bir dizi eylem planı hazırlama kararı aldı.
Canik Kent Konseyi Hayata Geçti  
Samsun'un Canik ilçesinde oluşturulan “Canik Kent Konseyi” ilk toplantısını yaptı.
Canik'te Çocuk Meclisi  
Canik Belediyesi, Kent Konseyi kapsamında çocukların fikir ve düşüncelerini özgürce ifade edebilecekleri "Çocuk Meclisi" çalışmaları için düğmeye bastı. Canik Kültür Merkezi'nde organize edilen toplantıda biraraya gelen çocuklar, ilçenin geleceği ve gençlerin üzerine düşen görevler hakkında fikirlerini dile getirdi.
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24