KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Üniversiteli Gençlik Kurulu Toplantısı  
Üniversiteli Gençlik Kurulu Toplantısı
KADIN MECLİSİ TOPLANTISI RAPORU  
25.04.2012 tarihinde toplanan Canik Kent Konseyi aşağıdaki kararları almıştır. 1.Kadın Meclisi temsilcileri toplantıya katılmaları mecburidir. Toplantıya 3 (üç) kez mazeretsiz katılmayan üyenin üyeliği düşer. 2.Toplantı esnasında alınan kararlar sadece yeni bir toplantıda bozulur ya da değiştirilebilir. Öneri, görüş sunmak isteyen toplantıya katılmak zorundadır.
23 Nisan Kutlu Olsun...  
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan kutlu olsun. Canik Kent konseyi olarak çocukların nezdinde tüm ülkenin bayarmını kutluyoruz.
Eğitim Çalışma Grubu Yönetim Kurulu Seçimi Yapıldı.  
13.04.2012 Cuma günü Canik Kültür Merkezi'nde toplanan Eğitim Çalışma Grubu yönetim kurulu üyelerini seçti. Yapılan oylamada Ahmet Kanber başkan, Nurcihan Torun, Yusuf Başköy ve Rıfat Öktem Yazman başkan yardımcısı seçildiler.
Çocuk Meclisi Kütüphane İstiyor.  
05.04.2012 tarihinde Samet Koca ve Gülşah Duran başkanlığında toplanan Canik Kent Konseyi Çocuk Meclisi kütüphane oluşturulması konusunda fikir birliğine vararak aşağıdaki maddeleri karara bağladılar.
Canik' te İtfaiye Teşkilatı Kurulmalı  
Canik Belediyesi Kent Konseyi Doğal Afetler ve Kriz Yönetimi çalışma gurubunun 28.03.2012 tarihli toplantısında olası bir yangında itfaiye teşkilatının uzakta oluşunun büyük sorunlara yol açacağı ve acilen önlem alınması konusu tartışıldı. Doğal Afetler ve Kriz Yönetimi çalışma gurubu aşağıdaki metni kaleme alarak, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ulaştırma ve takipcisi olma konusunda fikirbirliğine vardılar.
Üniversiteli Gençlik Meclisi Toplantısı  
27.03.2012 tarihinde yapılan Üniversiteli Gençlik Meclisi Toplantısı Başkan ve başkan yardımcıları oy birliği ile seçildi. Mustafa Cüheroğlu başkan seçildi. Burak Memiş başkan yardımcısı seçildi. Onur Gökhan Gündüz başkan yardımcısı ve yazman seçildi.
Kadın Meclisinde Görev Dağılımı  
Kadın Meclisi 2012 Çalışma planı görüşüldü ve Kadın Meclisi tarafından onaylandı. Komisyon temsilcileri seçilerek görev dağılımı yapıldı. ‘’ Eğitim Anneleri ‘’ projesi anket formu temsilcileri dağıtılmak üzere verildi.
Kadın Meclisinde Eş Başkanlık dönemi  
Kadın Meclisi ‘nin son toplantısında Eş Başkanlık kararı alındı.Canik Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda toplantıda 2012-2015 döneminde Kadın Meclisi ‘nin Elif Yeşer Özer ve Nurhan Uysal Eş Başkanlığında yönetilmesi kararı alındı.Kadın Meclisi üyeleri toplantıda diğer gündem konularını da görüştü.
Canik, kadınları ağırladı  
Türkiye'nin kadınları Canik'te buluştu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Canik Belediyesi'nin de katkılarıyla Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdaresi ve Kadın Girişimciler Derneği işbirliğiyle Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Türkiye'nin Kadın Hikayeleri" etkinliği başladı. Türkiye'nin 81 ilinden gelen kadınların katıldığı ve 2 gün sürecek olan panelde konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Kadınlar toplumu ileri götüren sosyal dinamiğin temel kaynağıdır. Bu nedenle, kadına yapılan yatırım, aslında geleceğe yapılan yatırımdır" dedi.
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24