KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Canik' te İtfaiye Teşkilatı Kurulmalı  
Canik Belediyesi Kent Konseyi Doğal Afetler ve Kriz Yönetimi çalışma gurubunun 28.03.2012 tarihli toplantısında olası bir yangında itfaiye teşkilatının uzakta oluşunun büyük sorunlara yol açacağı ve acilen önlem alınması konusu tartışıldı. Doğal Afetler ve Kriz Yönetimi çalışma gurubu aşağıdaki metni kaleme alarak, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ulaştırma ve takipcisi olma konusunda fikirbirliğine vardılar.
Üniversiteli Gençlik Meclisi Toplantısı  
27.03.2012 tarihinde yapılan Üniversiteli Gençlik Meclisi Toplantısı Başkan ve başkan yardımcıları oy birliği ile seçildi. Mustafa Cüheroğlu başkan seçildi. Burak Memiş başkan yardımcısı seçildi. Onur Gökhan Gündüz başkan yardımcısı ve yazman seçildi.
Kadın Meclisinde Görev Dağılımı  
Kadın Meclisi 2012 Çalışma planı görüşüldü ve Kadın Meclisi tarafından onaylandı. Komisyon temsilcileri seçilerek görev dağılımı yapıldı. ‘’ Eğitim Anneleri ‘’ projesi anket formu temsilcileri dağıtılmak üzere verildi.
Kadın Meclisinde Eş Başkanlık dönemi  
Kadın Meclisi ‘nin son toplantısında Eş Başkanlık kararı alındı.Canik Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda toplantıda 2012-2015 döneminde Kadın Meclisi ‘nin Elif Yeşer Özer ve Nurhan Uysal Eş Başkanlığında yönetilmesi kararı alındı.Kadın Meclisi üyeleri toplantıda diğer gündem konularını da görüştü.
Canik, kadınları ağırladı  
Türkiye'nin kadınları Canik'te buluştu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Canik Belediyesi'nin de katkılarıyla Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdaresi ve Kadın Girişimciler Derneği işbirliğiyle Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Türkiye'nin Kadın Hikayeleri" etkinliği başladı. Türkiye'nin 81 ilinden gelen kadınların katıldığı ve 2 gün sürecek olan panelde konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Kadınlar toplumu ileri götüren sosyal dinamiğin temel kaynağıdır. Bu nedenle, kadına yapılan yatırım, aslında geleceğe yapılan yatırımdır" dedi.
Canik Kent Konseyi'nin 2. Olağan Genel Kurulu yapıldı  
Canik Kent Konseyi'nin 2. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Canik Kültür Merkezi'nde yapılan Genel Kurul'a Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şenol Eren, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve konsey üyeleri katıldı. Genel kurul öncesinde konuşan Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan, son bir yılda yapılan faaliyetleri anlattı. Kılınçarslan, Canik Kent Konseyi'nin dolu dolu bir yıl geçirdiğini söyledi.
Samsun Barosu Çocuk Hakları Komisyonu  
Samsun Barosu Çocuk Hakları Komisyonu’ ndan Sayın Av. Hülya ÇÖMEZOĞLU Canik Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Liseli Gençlik Meclisine “ Çocuk Hakları ” ile ilgili bilgi verdi.
Canik birlikte güçlü  
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, başarının anahtarının iyi bir birliktelik olduğuna işaret ederek, "Biz birlikte güçlüyüz. Canik'te bir başarı varsa bu hepimizin" dedi
Samsun meslek lisesi fakiri  
Canik Kent Konseyi tarafından düzenlenen sunumda, üniversite önlerinde yığılmaların önlenmesi için meslek liselerine önem verilmesi gerektiği ve Samsun'un meslek lisesi fakiri olduğu belirtildi
Köylü kadınlar Canik'te büyüledi  
Mersin'in Arslanköy beldesinde, tarlalarda, bahçelerde çalışırken tiyatrocu olan kadınların oynadığı "Hamlet Hamit" adlı tiyatro oyunu Canik Kültür Merkezi'nde sahnelendi. Köylü tiyatrocu kadınların performansı büyük beğeni topladı
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23