KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Kent Konseyleri Canik'te Toplandı  
Samsun Kent Konseyleri Birliği, Canik'te toplandı. İşbirliğini geliştirmeyi amaçlayan birlik, Samsun için önemli konuları masaya yatırdı
BASINA VE KAMUOYUNA  
03 Temmuz 2012 Salı günü saat 22:30’da başlayan ve 04 Temmuz 2012 Çarşamba günü saat 24:00’ten itibaren şiddetini artırarak devam eden şiddetli dolu ve sağanak yağış Canik ilçemizde ne yazık ki felakete dönüşmüştür. Yaşanan sel felaketinde ne yazık ki 12 insanımız yaşamını yitirmiştir. Yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyor, ilçemiz halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.
Romanların sorunları Canik'te masaya yatırıldı  
Samsun'da yaşayan Roman vatandaşların sorunları Canik'te masaya yatırıldı. Canik Kent Konseyi ve OKTAM işbirligiyle düzenlenen toplantıda, sorunlara çözüm bulunması amacıyla uzmanlar Romanları dinledi
"Çizmeli Kedi" Oyunu Sergilendi  
Canik Kent Konseyi aracılığı ile Canik Kültür Merkezi'nde 'Çizmeli Kedi' oyunu sahnelendi. Ücretsiz çocuk oyunları ile Türkiye turnesine çıkan Eti Çocuk Tiyatrosu, ‘Çizmeli Kedi’ oyunu ile Canik'li miniklerin beğenisini kazandı. Canik Kültür Merkezi'nde oynanan oyunu çocuklar ilgiyle izledi. Hayvan sevgisinin öneminin anlatıldığı oyun Fransız yazar Charles Perrault’un eserinden, Gülen İpek Abalı tarafından uyarlandı. Oyunun yönetmenliğini Ünsal Sicilli, müziklerini ise Caner Anar yaptı.
Canik Kent Konseyi Küçük Misafirini Ağırladı  
Canik Kent Konseyi, çalışmaları neticesinde her kesimden hayran kitlesi oluşturduğu gibi çocuklardan da büyük ilgi görüyor. Canik Kent Konseyi çalışma ofisini merak ederek, ziyarete gelen minik paydaşımız kendisine gösterilen ilgiden oldukca memmun kaldı.
OKTAM' a Ziyaret  
Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri ,Genel Sekreter Asistanı, Kadın Meclisi Eş Başkanları,Eğitim Çalışma Grubu Başkan ve Başkan Yardımcısı,Yavuz Selim İlköğretim Okulu Müdürü, İnönü İlköğretim Okulu Müdürü, 100.Yıl İlköğretim Okulu Müdürü ile Romenler ile ilgili hazırlık çalışmaları ve OKTAM ( Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kadın ve Toplum Uygulama ve Araştırma Merkezi) ziyareti.
Birlikte güzel işler yapabiliriz  
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, başarı için ortak aklın şart oldugunu ifade ederek, yaşadıgımız şehir için, ülke için birlikte daha güzel işler yapılabilecegini söyledi
Canik Kent Konseyi'nden Panel  
Canik Kent Konseyi tarafından 09 Haziran 2012 Cumartesi günü saat: 20.30' da Canik Kültür Merkezi'nde Sosyal İlişkilerde Empati ve Merhamet, Etkin Vatandaşlık ve Kaliteli Yaşam Panelleri yapılacaktır. Panelist olarak Prof. Dr. Ali Rıza AYDIN katılacaktır.
Her An Hizmetinizdeyiz  
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, kadınlara böyle seslendi: Her an hizmetinizdeyiz Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Kadınlarımıza en fazla önemi biz veriyoruz. Bayanlarımız kendileriyle ilgili proje ve önerilerle bize her zaman gelebilir. Pozitif ayrımcılık yapıyoruz, kapımız onlara her zaman açık. Her an hizmetindeyiz" dedi" dedi
"Birlikte Yaşam" Paneli  
Türkiye' de ilk kez Canik Kent Konseyi' nin kurmuş olduğu etkin vatandaşlık ve kaliteli yaşam meclisi panelleri dizisinde panelist Prof. Dr. Mahmut Aydın' ın Birlikte Yaşam Konulu panelini 28.05.2012 pazartesi saat 20.30' da Canik Kültür Merkezi'nde (CKM) yapmıştır. 
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24