KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Canik’te istihdam kursu  
Canik Kent Konseyi tarafından, Samsun İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, İl ve Canik İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri, Canik Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Sürü Yönetim Elemanı Kursu düzenlendi.
Konseylerde Canik-Terme dayanışması  
Canik Kent Konseyi Kadın Kolları ile Terme Kent Konseyi Kadın Kolları yönetimi biraraya gelerek fikir alışverişinde bulundu.
Canik Öğretmen Akademisi çalışmalara başladı  
Canik Kent Konseyi tarafından Samsun’da görev yapan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek olmak amacıyla kurulan Canik Öğretmen Akademisi, Özgün Öğretim Uygulamaları Atölyesi ile çalışmalarına başladı.
Canik Kent Konseyi'nden sinyalizasyon önerisi  
Canik Kent Konseyi Peyzaj, İmar, Trafik Çalışma Grubu, yoğun trafiğin önüne geçilmesi için Cezaevi Kavşağı, 100.Yıl Bulvarı Kavşağı ve Vatan Caddesi Kavşağı'nda sinyalize ışık sistemi kurulmasını istedi.
Dede ve nineler bu eğitimi kaçırmasın  
Canik Kent Konseyi tarafından dede ve ninelere yönelik yürütülen "Çınarların Gölgesi'nde Torun Eğitimi" projesi kapsamında, dede ve ninelere iletişim eğitimi verildi. Genel Sekreter Reşat Kılınçarslan, torunlarına bakmak zorunda olan dede ve nineleri eğitime davet etti.
Canik Kent Konseyi’nden örnek projeler  
Yürütme Kurulu Toplantısını gerçekleştiren Canik Kent Konseyi tarafından her kesime yönelik hazırlanan projeler, diğer kurumlara ve STK’lara örnek oluyor.
Canik'ten teşvike eğitimli destek  
Hükümet, torununa bakan anneanne ve babaannelere çocuk bakım teşviki vermeye hazırlanırken, Canik Kent Konseyi ikincisini düzenleyeceği Çınarların Gölgesi’nde projesiyle dede ve ninelere torun eğitimi veriyor. Genel Sekreter Reşat Kılınçarslan, dede ve nineleri 12 Ocak'ta başlayacak torun eğitimi kursuna davet etti.
Canik Kent Konseyi 2017’yi planladı  
Canik Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu üyeleri, yapılan toplantıda 2017’de hayata geçirilmesi planlanan projeleri görüştü.
Canik Kent Konseyi, üniversite ve STK'larla çalışacak  
Geçtiğimiz günlerde yapılan Genel Kurulda Prof. Dr. Mahmut Aydın'ın yeniden başkanlığa seçilen Canik Kent Konseyi Yürütme Kurulu, ilk toplantısında STK ve üniversite destekli çalışma kararı alırken, Reşat Kılınçarslan, yeniden Genel Sekreterliğe seçildi.
Canik Kent Konseyi'nde Aydın güven tazeledi  
Canik Kent Konseyi'nin 4. Olağan Genel Kurulu'nda Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Aydın Başkan seçildi. Başkan Osman Genç, sivil toplum kuruluşlarının şehrin gelişimi için önemine işaret etti.
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23