KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Hayırlı Kandiller  
Canik Kent Konseyi olarak tüm islam aleminin mübarek kadir gecesini kutlar, hayırlara vesile olmasını dileriz.
Kadın Meclisi Toplandı  
Kadın Meclisi, Canik Kent Konseyi başkanı Prof. Dr. Şenol EREN başkanlığında toplandı. 01.08.2012 çarşamba günü yapılan toplantıda, kadın meclisi yeni başkan ve başkan yardımcıları yeni dönem için projelerini başkana sundular.
Canik Başarı Üniversitesi'ne Ziyaret  
Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi, bu yıl eğitim-öğretim hizmeti vermeye başlayacak olan Samsun'un ikinci üniversitesi Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir'i ziyaret etti.
Canik’te Eğitim Toplantısı  
Canik Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu, ilçedeki eğitim konusunu ele almak için bir araya geldi. Toplantıda Roman vatandaşlar için sosyo-kültürel alanda neler yapılabilirliliği değerlendirildi.
Seçim Kasım Ayında...  
Canik Kent Konseyi çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Reşat Kılınçarslan "Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi Eş Başkanlarının istifaları ile birlikte boşalan başkanlık Kadın Meclisi üyeleri tarafından yeni bir çözüm önerisi ile Ekim - Kasım aylarında yeni Kadın Meclisi başkan ve başkan yardımcıları seçecektir." dedi. Önceki başkanların çalışmalarından gayet memnun olduklarını ifade eden Kılınçarslan eski eş başkanlarına Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi'ne koyduğu katkılardan dolayı teşekkür ederken yeni yönetimin bu süre zarfında daha değerli katkılar koyacağından eminiz diyerek sözlerini tamamladı.
Kent Konseyleri Canik'te Toplandı  
Samsun Kent Konseyleri Birliği, Canik'te toplandı. İşbirliğini geliştirmeyi amaçlayan birlik, Samsun için önemli konuları masaya yatırdı
BASINA VE KAMUOYUNA  
03 Temmuz 2012 Salı günü saat 22:30’da başlayan ve 04 Temmuz 2012 Çarşamba günü saat 24:00’ten itibaren şiddetini artırarak devam eden şiddetli dolu ve sağanak yağış Canik ilçemizde ne yazık ki felakete dönüşmüştür. Yaşanan sel felaketinde ne yazık ki 12 insanımız yaşamını yitirmiştir. Yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyor, ilçemiz halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.
Romanların sorunları Canik'te masaya yatırıldı  
Samsun'da yaşayan Roman vatandaşların sorunları Canik'te masaya yatırıldı. Canik Kent Konseyi ve OKTAM işbirligiyle düzenlenen toplantıda, sorunlara çözüm bulunması amacıyla uzmanlar Romanları dinledi
"Çizmeli Kedi" Oyunu Sergilendi  
Canik Kent Konseyi aracılığı ile Canik Kültür Merkezi'nde 'Çizmeli Kedi' oyunu sahnelendi. Ücretsiz çocuk oyunları ile Türkiye turnesine çıkan Eti Çocuk Tiyatrosu, ‘Çizmeli Kedi’ oyunu ile Canik'li miniklerin beğenisini kazandı. Canik Kültür Merkezi'nde oynanan oyunu çocuklar ilgiyle izledi. Hayvan sevgisinin öneminin anlatıldığı oyun Fransız yazar Charles Perrault’un eserinden, Gülen İpek Abalı tarafından uyarlandı. Oyunun yönetmenliğini Ünsal Sicilli, müziklerini ise Caner Anar yaptı.
Canik Kent Konseyi Küçük Misafirini Ağırladı  
Canik Kent Konseyi, çalışmaları neticesinde her kesimden hayran kitlesi oluşturduğu gibi çocuklardan da büyük ilgi görüyor. Canik Kent Konseyi çalışma ofisini merak ederek, ziyarete gelen minik paydaşımız kendisine gösterilen ilgiden oldukca memmun kaldı.
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23