KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Ülkemizi yükseltmek hepimizin görevi  
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettigi vatanı muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak her Türk vatandaşı için kaçınılmaz bir görevdir" dedi
Canik'teki eğitimin çıtasını yükseltmek için neler yapılabilir?  
Canik Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubunun 28.08.2012 tarihinde saat 14.00 de Canik Kültür Merkezinde toplantı yapılmıştır. Sayın Prof. Dr. Şenol EREN başkanlığında yapılan bu toplantıda açılış konuşmasını yaparak Başarı Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet SARDOĞAN toplantıya devam etmiştir.Canik Kent Konseyi bütün paydaşları ile Canik'teki eğitimin çıtasını yükseltmek için neler yapılabilirden önce bu duruma getiren sebepleri irdelemiştir. Birinci dereceden yetkililer ile yapılacağı diğer bir toplantıda da neler yapılabilirliğini deklare etmek üzere ilerki tarihte yine daha kapsamlı bir toplantı yapacağı kararını almış olup toplantı sona ermiştir.
Eğitim Çalışma Grubu Ön Hazırlık Toplantısı Yaptı  
24.08.2012 tarihinde saat 14.00'da Canik Kent Konseyi ofisinde Eğitim Çalışma Grubunun ön hazırlık toplantısı yapılmıştır.
Bayramınız kutlu her şey gönlünüzce olsun  
Öyle sabah uyanır uyanmaz yataktan fırlama Yarım saat erkene kurulsun saatin Kedi Gibi gerin, oh ne güzel yine uyandım diye sevin Pencereni aç, yağmur da olsa, fırtına da olsa nefes al derin derin Yüzüne su çarpma, adam akıllı yıka yüzünü serin serin Geceden hazır olsun, yarın ne giyeceğin Ona harcadığın vakitte bir dilim ekmek kızart Çek kızarmış ekmek kokusunu içine Bak güzelim kahvaltının keyfine Ayakkabıların boyalı olsun, kokun mis, Önce sana güzel gelsin aynadaki sulietin
Doğal Afetler ve Kriz Yönetimi Çalışma Grubu toplantısı  
10.08.2012 tarihinde saat 14.00 da Canik Kültür Merkezi'nde Doğal Afetler ve Kriz Yönetimi Çalışma Grubu toplantısı yapılmıştır.
Hayırlı Kandiller  
Canik Kent Konseyi olarak tüm islam aleminin mübarek kadir gecesini kutlar, hayırlara vesile olmasını dileriz.
Kadın Meclisi Toplandı  
Kadın Meclisi, Canik Kent Konseyi başkanı Prof. Dr. Şenol EREN başkanlığında toplandı. 01.08.2012 çarşamba günü yapılan toplantıda, kadın meclisi yeni başkan ve başkan yardımcıları yeni dönem için projelerini başkana sundular.
Canik Başarı Üniversitesi'ne Ziyaret  
Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi, bu yıl eğitim-öğretim hizmeti vermeye başlayacak olan Samsun'un ikinci üniversitesi Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir'i ziyaret etti.
Canik’te Eğitim Toplantısı  
Canik Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu, ilçedeki eğitim konusunu ele almak için bir araya geldi. Toplantıda Roman vatandaşlar için sosyo-kültürel alanda neler yapılabilirliliği değerlendirildi.
Seçim Kasım Ayında...  
Canik Kent Konseyi çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Reşat Kılınçarslan "Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi Eş Başkanlarının istifaları ile birlikte boşalan başkanlık Kadın Meclisi üyeleri tarafından yeni bir çözüm önerisi ile Ekim - Kasım aylarında yeni Kadın Meclisi başkan ve başkan yardımcıları seçecektir." dedi. Önceki başkanların çalışmalarından gayet memnun olduklarını ifade eden Kılınçarslan eski eş başkanlarına Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi'ne koyduğu katkılardan dolayı teşekkür ederken yeni yönetimin bu süre zarfında daha değerli katkılar koyacağından eminiz diyerek sözlerini tamamladı.
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24