KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Samsun Kent Konseyleri Birliği Vezirköprü’yü ziyaret etti.  
Samsun Kent Konseyleri Birliği Murat Erkan (Atakum), Reşat Kılıçarslan (Canik), Şeref Aydın (Tekkeköy), Osman Kara (İlkadım), Gültekin Güllükçü (Yakakent), Necati Karaoğlan (Havza) Kent konseyleri temsilcileri Vezirköprü Kent Konseyinin ne durumda olduğunu görmek için ziyaret ettiler.
Canik Kent Konseyi Strateji Çalışma Grubu  
Canik Kent Konseyi Strateji Çalışma Grubu 18.10.2012 tarihinde saat 14.00'te Canik Kent Konseyi ofisinde toplantısı yapılmıştır.
Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi toplantısı  
Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi toplantısı Canik Belediye Başkanı Sayın Osman GENÇ'in katılımı ile Özel Canik Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kahvaltıda biraraya gelerek 15.10.2012 tarihinde saat 11.00'de yapılmıştır.
Başarısız öğrenci yoktur, Gerekli desteği bulamayan öğrenci vardır  
Canik Kent Konseyi,Eğitim Strateji grubu 11.10.2012 tarihinde Kent Konseyi ofisinde toplantı yapmıştır. Grup işe hızlı başlayarak kendi aralarında da 3 (üç) proje başlığı ile eğitime katkı koymak amacı ile yola koyulmuştur. "Başarısız öğrenci yoktur, Gerekli desteği bulamayan öğrenci vardır." Felsefesinden yola çıkmışlardır.
Canik'e Bartın modeli  
Canik İlçesi'nde eğitim seviyesini en üst sıralara kadar yükseltilebilmesinin çözüm yollarını arayan Canik Kent Konseyi, geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminde büyük sıçrama yapan Bartın modelini uygulayabilme düşüncesini hayata geçirmeye çalışıyor.
Eğitim Stratejisi Toplantısı  
05.10.2012 tarihinde saat 14.00 te Canik Kültür Merkezi'nde Canik'in eğitim stratejisini belirlemek için Canik Kent Konseyi Başkanı Sayın Şenol EREN başkanlığında toplantı yapılmıştır.İlçe Milli Eğitim tarafından bir katkı sağlanamamıştır. Toplantıda ısrarla katılımcılar tarafınfan İlçe Milli Eğitim'den neden yetkili olmadığı sorusuna maruz kalınmıştır.Katılımcılar işlerin daha verimli daha çabuk netice odaklı çalışabilmek için toplantı sonunda 3 (üç) ayrı gruba ayrılmıştır.Bunlar;Strateji Grubu,Eğitim Planlama ve Geliştirme Grubu,Eğitim-Öğretime Destek Grubudur.
Egitim bir toplumun can damarıdır  
Canik Kent Konseyi tarafından düzenlenen toplantıda ilçe egitimi masaya yatırıldı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, bir toplumun can damarı olan egitimin çok yönlü olarak ele alınması gerektigini söyledi
Kültür-Sanat ve Turizm Çalışma Grubu Başkanı Seçildi.  
Kültür-Sanat ve Turizm Çalışma Grubu toplantısı 11.09.2012 tarihinde CanikKültür Merkezinde saat 14.00 de yapılmıştır.Sayın Şevki YILDIRIM oy birliği ile Başkan seçilmiştir.
Kadın Meclisi egitim için toplandı  
Canik Kent Koyseyi Kadın Meclisi, ilçedeki egitim çıtasını yükseltmek amacıyla biraraya geldi. Toplantıda, velilerin ve egitimcilerin de çalışmaya katılımının saglanması gerektigi görüşü benimsendi
CANİK’İN İTFAİYE ISRARI  
Canik Kent Konseyi 3 Temmuz’da yaşanan sel felaketinden önce Canik’te kurulmasını istediği itfaiye teşkilatı için Büyükşehir Belediyesine yeniden başvurdu.
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24