KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

ÖDES DEVAM EDİYOR...  
Engelliler Gözüyle Samsun Projesi (ÖDES ) Fotoğrafçılık Kursu birbirinden renkli , eğlenceli çekim ve eğitim çalışmalarıyla devam ediyor.
Kadınlar 'pastacılığı' öğrendi  
Canik Belediyesi'nin katkılarıyla Canik Kent Konseyi ve Canik Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen Pastacı Çırağı Kursu'nu tamamlayan kursiyerler, hünerlerini verdikleri yemekte görücüye çıkardı Canik Belediyesi 8 Mart Aile Okulu'nda 3 ay süren Pastacı Çırağı Kursu'nu tamamlayan kursiyerler, Canik Belediyesi Sosyal Tesisleri Çok Amaçlı Salon'da yemek verdi. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik Kent Konseyi Başkanı Reşat kılınçarslan ve başkan yardımcılarının da katıldığı yemekte, kursu tamamlayan bayanlar katılımcılara kurs boyunca öğrendikleri pastalardan oluşan ziyafet verdi.
Pastacı Çırağı Kursumuzun Kapanış Yemeği.  
Canik Belediyesi'nin desteği ile Canik Halk Eğitim merkezi tarafından 06.04.2013 - 26. 06 2013 tarihleri arasında açılmış olan Pastacı Çırağı Kursumuzun kapanış yemeği.
Pastacı Çırağı Kursu büyük bir heyecan ve çosku ile devam etmektedir.  
Canik Kent Konseyi'nin düzenlemiş oldu Pastacı Çırağı Kursu büyük bir heyecan ve çosku ile devam etmektedir.
Projenin Döngüsü Yönetimi  
22-24 Mayıs 2013 tarihleri arasında Samsun Amisos Hotel de düzenlenen "Projenin Döngüsü Yönetimi" eğitimi 3 (Üç) gün boyunca sürmüştür. Uygulanacak çalışma yönetimine dair bilgilendirme Sayın Sunay DEMİRCAN tarafından verilmiştir. Eğitim bitiminde katılımcılar belgelerini alarak eğitim sonlandırılmıştır.
Kent Konseyleri Trabzon'da Toplandı  
B ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanıyla yürütülen Stratejik yerel Yönetişim Projesi'nde katılımcı analitik araçların planlama süreci ile kullanımı ve Kent Konseylerinin karar almadaki işlevinin geliştirilmesi eğitim semineri bölge toplantısı Zorlu Grand otelde 2 gün boyunca devam etmiştir.
Fotoğrafçılık kursu kayıtları sürüyor  
ÖDES kapsamında engellilere yönelik düzenlenen fotoğrafçılık kursu kayıtları sürüyor. 8 ayı kapsayan kurs sonunda meslek sahibi olacak olan engelliler Samsun Kataloğu da hazırlayacak Özürlüler Destek Programı (ÖDES) çerçevesinde Canik Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Samsun Valiliği işbirliği ile 'Engelliler Gözüyle Samsun Projesi' kapsamında düzenlenen Fotoğrafçılık Kursu için kayıtlar devam ediyor. 8 ay sürecek kurs boyunca 40 engelli, profesyonel fotoğrafçı olurken, photoshop da öğrenecek. Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan, engellilere yönelik pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyledi.
Samsun'un tarihini aydınlatıyoruz  
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, bu zamana kadar yapılmayan önemli bir kültürel hizmet yaptıklarını belirterek, belediye tarafından çıkarılan tarih kitaplarıyla Samsun'un ve bölgenin tarihini aydınlattıklarını söyledi
23 Nisan gurur günümüz  
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "23 Nisan 1920, hepimiz için büyük bir gurur günüdür. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramı olmasının yanında, milletimiz ve ülkemiz için tarihi bir dönüm noktasını ifade etmektedir" dedi.
Yılmaz'a 'hizmet' cevabı  
Geçtiğimiz günlerde "Keşke borcumuz olsa da hizmet yapsak" açıklaması yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a Canik Kent Konseyi Doğal Afetler ve Kriz Yönetimi Çalışma Grubu Başkanı Hasan Çobancı'dan cevap: "Hizmet yapmak istiyorsanız Canik'e itfaiye teşkilatı kurun."
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24