KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Çanakkale Gezici Müzesi için ön hazırlık toplantıları yapılmaktadır  
Çanakkale Gezici Müzesi için ön hazırlık toplantıları yapılmaktadır. Oluşturulan tertip komitesin deki değerli üyelerimizin destekleri için teşekkür ederiz.
Fotoğrafçılık kursiyerleri yemekte buluştu  
ÖDES kapsamında düzenlenen Engelliler Gözüyle Samsun Projesi kapsamında fotoğraf kursuna katılan engelli kursiyerler, Canik Belediyesi tarafından Meşe Kültür Tesisleri'nde verilen yemekte buluştu.Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Sayın Reşat KILINÇARSLAN ve Kurs öğretmeni Sayın Meral OKAY' ında katıldığı yemekte engelli kursiyerler keyifli anlar geçirdi.
Kuşaklar canik'te buluşacak  
Canik Kent Konseyi, gençlerle yaşlıları biraraya getirecek proje kapsamında kuşaklar arası buluşmayı sağlayacak. Kasım ayında tamamlanacak çalışma sonunda gençlerle yaşlılar arasında yaşanan kuşak çatışmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor Canik Kent Konseyi, kuşaklar arası çatışmanın önüne geçmek için farklı bir çalışmaya imza atıyor. Canik Kent Konseyi Proje, Girişimcilik, Ticaret, Sanayi ve İşgücü Verimliliği Çalışma Grubu, Eğitim Çalışma Grubu ve Kadın Meclisi birlikteliğinde gerçekleştirilecek çalışma kapsamında liseli ve üniversiteli gençler, yapacakları söyleşi ve röportajlarla genç-yaşlı çatışmasının nedenlerini ortaya çıkaracak.
ÖDES DEVAM EDİYOR...  
Engelliler Gözüyle Samsun Projesi (ÖDES ) Fotoğrafçılık Kursu birbirinden renkli , eğlenceli çekim ve eğitim çalışmalarıyla devam ediyor.
Kadınlar 'pastacılığı' öğrendi  
Canik Belediyesi'nin katkılarıyla Canik Kent Konseyi ve Canik Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen Pastacı Çırağı Kursu'nu tamamlayan kursiyerler, hünerlerini verdikleri yemekte görücüye çıkardı Canik Belediyesi 8 Mart Aile Okulu'nda 3 ay süren Pastacı Çırağı Kursu'nu tamamlayan kursiyerler, Canik Belediyesi Sosyal Tesisleri Çok Amaçlı Salon'da yemek verdi. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik Kent Konseyi Başkanı Reşat kılınçarslan ve başkan yardımcılarının da katıldığı yemekte, kursu tamamlayan bayanlar katılımcılara kurs boyunca öğrendikleri pastalardan oluşan ziyafet verdi.
Pastacı Çırağı Kursumuzun Kapanış Yemeği.  
Canik Belediyesi'nin desteği ile Canik Halk Eğitim merkezi tarafından 06.04.2013 - 26. 06 2013 tarihleri arasında açılmış olan Pastacı Çırağı Kursumuzun kapanış yemeği.
Pastacı Çırağı Kursu büyük bir heyecan ve çosku ile devam etmektedir.  
Canik Kent Konseyi'nin düzenlemiş oldu Pastacı Çırağı Kursu büyük bir heyecan ve çosku ile devam etmektedir.
Projenin Döngüsü Yönetimi  
22-24 Mayıs 2013 tarihleri arasında Samsun Amisos Hotel de düzenlenen "Projenin Döngüsü Yönetimi" eğitimi 3 (Üç) gün boyunca sürmüştür. Uygulanacak çalışma yönetimine dair bilgilendirme Sayın Sunay DEMİRCAN tarafından verilmiştir. Eğitim bitiminde katılımcılar belgelerini alarak eğitim sonlandırılmıştır.
Kent Konseyleri Trabzon'da Toplandı  
B ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanıyla yürütülen Stratejik yerel Yönetişim Projesi'nde katılımcı analitik araçların planlama süreci ile kullanımı ve Kent Konseylerinin karar almadaki işlevinin geliştirilmesi eğitim semineri bölge toplantısı Zorlu Grand otelde 2 gün boyunca devam etmiştir.
Fotoğrafçılık kursu kayıtları sürüyor  
ÖDES kapsamında engellilere yönelik düzenlenen fotoğrafçılık kursu kayıtları sürüyor. 8 ayı kapsayan kurs sonunda meslek sahibi olacak olan engelliler Samsun Kataloğu da hazırlayacak Özürlüler Destek Programı (ÖDES) çerçevesinde Canik Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Samsun Valiliği işbirliği ile 'Engelliler Gözüyle Samsun Projesi' kapsamında düzenlenen Fotoğrafçılık Kursu için kayıtlar devam ediyor. 8 ay sürecek kurs boyunca 40 engelli, profesyonel fotoğrafçı olurken, photoshop da öğrenecek. Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan, engellilere yönelik pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyledi.
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23