KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

AKÜLÜ ARAÇLARINI ALDILAR  
Sosyal yardımlaşmaya önem veren Canik Kent Konseyi, engelli bir vatandaş ile bir çocuğu akülü arabaya kavuşturarak sevindirdi. Akülü araçlarını teslim alan engelli iki kişi, büyük mutluluk yaşadı.
Samsunlu bayanlar maharetlerini yarıştıracak  
Canik Kent Konseyi, geçen yıl ilkini Canik'te düzenlediği Yemek Yarışması'nın ikincisini bu yıl daha kapsamlı bir şekilde Samsun genelinde düzenliyor. 23 Şubat 2014'te gerçekleşecek yarışmaya büyük ilgi olması bekleniyor. Başkan Genç, "Kadınlarımızın daha aktif, daha üretken, daha sosyal olmaları için çalışıyoruz" dedi.
'Engellilerin gözünden Samsun' görücüye çıktı  
"Engelliler Gözüyle Samsun" projesi kapsamında düzenlenen fotoğrafçılık kursuna katılan engellilerin çektiği fotoğraflar görücüye çıktı. Başkan Osman Genç, engellilere fırsat verildiğinde büyük işler başardıklarını söyledi
Engelliler Gözüyle Samsun  
Samsun'un Yakakent ilçesinde bu yıl 2.'si düzenlenen Hamsi Şöleni'nde “Engelliler Gözüyle Samsun” projesi kapsamında engelli kursiyerlerimiz de katılarak proje gereği resim sergisi için fotoğraf çekimi yaptılar. Ayrıca gönüllerince eğlenerek yaşam boyu unutulmayacak anlar yaşanmıştır.
Sivil Toplum Kapasite Geliştirme Eğitimleri 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde Samsun’da yapıldı.  
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın başlatmış olduğu TR83 Bölgesi’nde Sivil Toplumun Geliştirilmesi Stratejisi ve Eylem Planı hazırlanması çalışmaları kapsamında 28-29 Kasım 2013 tarihlerinde Samsun’da Sivil Toplum Kapasite Geliştirme Eğitimleri düzenlenmiştir. Başvurular içinden Amasya’dan 4, Çorum’dan 7, Samsun’dan 17 ve Tokat’tan 6 olmak üzere toplam 34 sivil toplum örgütü temsilcisi seçilmiştir. İki gün boyunca süren eğitimde sivil toplum temsilcilerine STK Yönetimi ve Örgütlenmesi, Gönüllülerle İşbirliği, Çevre ve Doğa Duyarlılığı, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Hak Temelli Yaklaşım, Savunuculuk, Kurumsal İletişim ve Kaynak Geliştirme konularında eğitimler verilmiştir.
Canik zabıtasına anlamlı eğitim  
Canik Belediyesi’nde Zabıta Müdürlüğü ekiplerine yönelik düzenlenen seminerde zabıtalara engelli eğitimi verildi. Başkan Genç, “Zabıta ekiplerimiz engelli insanlarımızı daha iyi anlayacak” dedi
GELECEK EĞİTİMDEN GEÇER  
Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Osman Genç, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, "Öğretmenlerimiz, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olursa olsun bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuştur. En değerli varlığımız olan gençlerimizi, çağın şartlarına uygun şekilde, gerekli bilgi beceri ve donanımla yetiştirerek geleceğimizi inşa eden öğretmenlerimiz; insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğinin mensubudur" dedi.
Çanakkale Müzesi'ni 25 bin kişi ziyaret etti  
Canik Belediyesi ve Canik Kent Konseyi tarafından açılan "Çanakkale'den Anadolu'ya Gezici Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi" bir haftada 25 bin kişi tarafından ziyaret edildi.
Çanakkale ruhu Canik'te yaşanacak  
Canik Belediyesi ve Canik Kent Konseyi Cumhuriyet'in 90. yılında anlamlı bir faaliyete imza atıyor. Canik'te, "Çanakkale'den Anadolu'ya Gezici Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi" açılıyor.
29 Ekim, demokrasinin doğduğu tarihtir.  
Bu yıl 90. yıldönümü kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "19 Mayıs 1919'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de 'Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir' diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Türk toplumu Cumhuriyet'le çağdaş bir millet haline gelmiş, devletinin yegane ve gerçek sahibi olmuştur" dedi
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23