KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Canik kent Konseyi'nden kanser semineri  
Canik Kent Konseyi, "Halk Sağlığı Bakışıyla Kanser" konulu seminerde kadınları bilgilendirdi. Kanserde erken teşhisin önemli olduğuna işaret eden uzmanlar, kadınlara alkol ve sigaradan uzak durmaları tavsiyesinde bulundu
SAMGAZ aboneliği kolaylaştırsın  
Canik Kent Konseyi Sağlık, Çevre Sağlığı ve Gıda Kontrolü Çalışma Grubu, gündemine çevre ve hava kirliliğini aldı. Yapılan toplantıda özellikle hava kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmaların yapılması gerektiği vurgulanırken, SAMGAZ'ın aboneliği teşvik etmesi ve kolaylaştırması istendi
Canik’te fotoğrafçılığa büyük ilgi  
Canik Kent Konseyi’nden aynı anda iki kurs
Yeni dönemde de Canik’te durmak yok  
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ilçenin gelişimine katkı sağlayacak yatırımlar yaptıklarını belirterek, “Halkın istekleri ve ilçenin daha ileriye gitmesi noktasında durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Yeni dönemde de Canik’te durmak yok” dedi.
Canik'te kurban kesme kursu  
Canik Belediyesi'nin desteği ile Canik Kent Konseyi ve Canik Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen 'Küçük-Büyükbaş Hayvan Kesim Kursu'na katılan 23 kursiyer sertifikalarını aldı.
Haydi babalar okula  
Canik Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu, babaların da okullara gelmesi için projeler üretecek. Yapılan toplantıda, rol model aile oluşturulması ve babaları okula çekmenin yolları görüşüldü
Öncü Samsun için ulaşım sorunları çözülmelidir  
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Ulaşım ve iletişim çağında yaşıyoruz. Daha hızlı ve güvenilir ulaşım, kalkınmada zaman yarışını kazanmak ve rakiplerini geride bırakmak anlamına gelir. Samsun'u öncü şehir yapmak istiyorsak ulaşım sorunlarını mutlaka çözmeliyiz" dedi.
Gençlik Meclisi Üyeleri Tepkili: “Gençlik Merkezi İstiyoruz”  
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Canik’te yapmayı planladığı Gençlik Merkezi için Büyükşehir Belediyesi’nde işlemlerin uzun sürmesine Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi Üyeleri tepki gösterdi.
CANİK KALİTEYİ TESCİLLENDİRİYOR  
Canik Belediyesi, TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri Standardı kapsamında kalite yönetim sistemi kurulması amacıyla çalışanlarını eğitiyor.
Canik’te “Bilim Tohumları Projesi”  
Canik Kent Konseyi, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Bayer işbirliğinde “ Bilim Tohumları Projesi” kapsamında 200 Evler Mahallesi’ndeki çocuklarla etkinlik düzenledi.
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24