KONSEY HABER ARŞİVİ
 
 

Canik’te engellilere özel etkinlik  
Canik Kent Konseyi, örnek bir etkinliğe imza atarak engellileri piknikte buluşturdu. Mangal keyfi yaşayan engelliler, çalan müzikler eşliğinde de bol bol eğlendi.
Canik kent Konseyi’nden erişilebilirlik teşekkürü  
Canik Kent Konseyi Engelli Meclisi, engellilerin ulaşılabilirliği konusunda örnek model oluşturan bir kurum olan Samsun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünü ziyaret ederek, kurum müdürü Kadir Güven’e teşekkür etti
Gençlere spor bilgisi  
Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Maarif Grubu, gençleri spora yönlendirmek amacıyla Avrupa Birliği destekli bir Erasmus Projesi başlattı. Projenin 8 ay sürmesi öngörülüyor
Canik’te eğitimin sorunları masaya yatırıldı  
Canik Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu’nun Nisan ayı toplantısında, ilçedeki eğitim sorunları masaya yatırıldı. Toplantıda okul türlerinin artırılması gerektiğine vurgu yapılırken, başka ilçelere gitmek zorunda kalan başarılı ve yetenekli öğrenciler için Sosyal Bilimler ve Fen Lisesi’ne ihtiyaç duyulduğu belirtildi.
Pazar yeri sorunları anketle belirlenecek  
Canik Kent Konseyi Sağlık, Çevre Sağlığı ve Gıda Kontrolü Çalışma Grubu, pazar yerlerinde yaşanan sorunları en aza indirmek için anket çalışması yapacak.
İzleme Heyeti, eşitlik peşinde  
Samsun Yerel Eşitlik Eylem Planı kapsamında oluşturulan İzleme Heyeti, kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek, toplumsal cinsiyet alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi topluyor.
Samsun Yerel Eşitlik Eylem Planı  
Samsun Yerel Eşitlik Eylem Planı kapsamında oluşturulan İzleme Heyeti, kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek, toplumsal cinsiyet alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi topluyor.
Yerel Eşitlik Eylem Planı için izleme heyetleri sahaya indi  
Samsun Yerel Eşitlik Eylem Planı kapsamında Samsun'da bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının toplumsal cinsiyet alanında yaptığı faaliyetler hakkında bilgi toplamak amacıyla oluşturulan izleme heyetleri sahaya indi
Canik Kent Konseyi’nden tasarruf semineri  
Canik Kent Konseyi ve 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen “Tasarruf ve Verimlilik” konulu seminerde Kadın Meclisi Başkanı Münevver Uğurlu, kadınlara tasarrufun önemini anlattı.
Pazar yerleri ve çevre sağlığı toplantısı  
Canik Kent Konseyi Çalışma Gruplarından Sağlık, Çevre Sağlığı ve Gıda Kontrolü Çalışma Grubunun 03.04.2015 tarihine saat 15. 15 ’ de Canik Kent Konseyi Biriminde “Pazar yerleri ve çevre sağlığı “ gündemiyle toplantısı yapılmıştır.
   
Sayfa Sayısı :  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24